HARUN-YAHYA.COMhttp://harun-yahya.comharun-yahya.com - Kitaplar - Son EklenenlertrCopyright (C) 1994 harun-yahya.com 1HARUN-YAHYA.COMhttp://harun-yahya.comhttp://harunyahya.com/assets/images/hy_muhur.png11666Darwinizm Kuran ile BağdaşmazEvrim teorisi denildiği zaman insanların aklına farklı kavramlar gelebilir. Bazı insanlar -genelde materyalist çevrelerden kişiler- evrim teorisinin bilim tarafından ispatlanmış bir gerçek olduğunu sanırlar. Oysa gerçek bunun tam tersidir, bilimsel yüzlerce delil evrim teorisinin geçersizliğini gözler önüne sermiştir. Ancak yine de söz konusu insanlar evrim teorisini şiddetle savunur, bu teoriye karşıt her fikri şiddetle reddederler. 

İnanç sahibi insanların da bir bölümü materyalist telkin ve propagandalar sonucunda evrim teorisini bilimsel bir gerçek zannederler. Bu teori ile Allah'a iman arasında bir "orta yol" aramaya çalışırlar.

Oysa evrim teorisi ideolojik arka planı olan, ateizmi sağlamlaştırmak amacıyla ortaya atılmış ve materyalist düşünceye sahip çevreler tarafından şiddetle sahiplenilmiş din dışı bir düşüncedir. Ortaya atıldığından bu yana insanlığa çatışma, savaş ve dejenerasyondan başka bir şey getirmemiştir.

Bu kitap, evrim teorisiyle yaratılış gerçeği arasında ortak noktalar bulmaya, hatta Kuran’dan evrim teorisine delil getirmeye çalışan kişilere bir cevap niteliğindedir. Amacımız, evrim teorisi ile uzlaşma çabalarının, bilimsel ve toplumsal açıdan hatalı olduğunu izah ederek, bu yanılgıya kapılanlara doğru bir bakış açısı kazandırmaya vesile olmaktır. 

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/274016/darwinizm-kuran-ile-bagdasmazhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/274016/darwinizm-kuran-ile-bagdasmazSat, 19 May 2018 17:48:05 +0300
Tevrat'ta Kuran'a Uygun Sevgi SözleriOkuyacağınız bu kitapta Tevrat'ın değişmeden kalmış bölümlerinde yer alan, Kuran ile mutabık çeşitli Tevrat pasajlarından faydalanma imkanı bulacaksınız. Bilindiği gibi Tevrat'ın bazı bölümleri, hiç değişmeden günümüze kadar gelmiştir ve Allah'ın sözü olması nedeniyle Kuran ile oldukça benzer bölümler içermektedir. Dolayısıyla okuyacağınız bu bölümler, içerdiği hikmet ve zenginlikten de anlaşılacağı gibi, Yüce Rabbimiz'in sözüdür.

Vicdanını kullanan iyi insanlar, bu sözlerin gösterdiği anlamı düşünmeli ve sevgiyi yaşamak ve sürekli ayakta tutabilmek için iyilerle daima ittifak içinde olmalıdırlar. Deccalin oyununu bozmalı, deccal nefreti körükledikçe, sevginin taraftarı olarak ön plana çıkmalıdırlar. Allah'ı sevmenin güzelliğini kavramalı ve yanlış inanç sistemlerini ilmi olarak yok ederek, Allah aşığı topluluklar meydana getirmelidirler. Unutulmamalıdır ki, gerçek Allah sevgisini yaşayan az sayıda insan bile, dünyayı değiştirmeye yeterlidir. Kuşkusuz tüm güç, Yüce Allah'a aittir.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/271535/tevratta-kurana-uygun-sevgi-sozlerihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/271535/tevratta-kurana-uygun-sevgi-sozleriSun, 04 Mar 2018 11:41:08 +0200
Kuran ile Hayat Nasıl YaşanırKuran, mümin için hayatının tamamını kapsayan bir rehberdir. Müminin dünyada aldığı ruh eğitiminin dayanak noktasıdır. Eğer mümin Kuran'ın tek bir ayetini hayatına geçirmekte eksiklik gösteriyorsa, o noktadan bir manevi hastalık oluşma tehlikesi vardır. 

Çok kısa kaldığımız bu dünyada, ruhumuzu cennet kalitesine ulaştırmak ve Allah'ın sevgisine layık olmak için dini var gücümüzle, tam Allah'ın istediği gibi yaşayan samimi dindarlar olmamız gerekir. Bu gayretin bir duası olarak, Kuran ayetlerinin günlük hayatta nasıl uygulamaya geçirebileceğimizi görmek ve unutmamak için bu kitapta ayetler çeşitli konu başlıkları altında toplanmıştır. Böylece, gün boyunca karşılaştığımız her olayda, "Burada Allah nasıl davranmamızı ister?" sorusunun cevabını Kuran'a göre vermek ve uygulamak daha kolay olacaktır.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/266619/kuran-ile-hayat-nasil-yasanirhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/266619/kuran-ile-hayat-nasil-yasanirSun, 24 Dec 2017 00:20:28 +0200
Komünist Terörist Dinsiz Örgüt PKKYaklaşık 40 yıldır, Türkiye'yi bölerek topraklarımız üzerinde komünist-anarşist bir devlet kurma azminde olan PKK, son dönemlerde bu hedefine, ülkemiz içinde oluşturduğu illegal devlet yapılanmaları (KCK) yoluyla ulaşmaya çalışmaktadır. Gelinen bu aşamada, Devletimizin her zamankinden daha güçlü, etkin ve gerçekçi tedbirler alması ve Kürt kardeşlerimize ciddi şekilde sahip çıkması gerekmektedir.

Bu kitap, PKK'nın ülkemiz üzerinde sinsi planlarını nasıl uygulamaya koyduğunu, kaleyi içten fethetmek için hangi yöntemleri kullandığını ve buna karşı devletimizin ne gibi tedbirler alması gerektiğini açıklamakta, çözüm yolları sunmakta; aynı zamanda PKK'ya destek veren batılı devletlerin düştüğü büyük hatayı tarif etmektedir.

 

YAZAR HAKKINDA: Harun Yahya müstear ismini kullanan Adnan Oktar, 1956 yılında Ankara'da doğdu. 1980'li yıllardan bu yana, imani, bilimsel ve siyasi konularda pek çok eser hazırladı. Bunların yanı sıra, yazarın evrimcilerin sahtekarlıklarını, iddialarının geçersizliğini ve Darwinizm'in kanlı ideolojilerle olan karanlık bağlantılarını ortaya koyan çok önemli eserleri bulunmaktadır.

Yazarın tüm çalışmalarındaki ortak hedef, Kuran'ın tebliğini dünyaya ulaştırmak, böylelikle insanları Allah'ın varlığı, birliği ve ahiret gibi temel imani konular üzerinde düşünmeye sevk etmek ve inkarcı sistemlerin çürük temellerini ve sapkın uygulamalarını gözler önüne sermektir. Nitekim yazarın, bugüne kadar 73 ayrı dile çevrilen 300’ü aşkın eseri, dünya çapında geniş bir okuyucu kitlesi tarafından takip edilmektedir.

Harun Yahya Külliyatı, -Allah'ın izniyle- 21. yüzyılda dünya insanlarını Kuran'da tarif edilen huzur ve barışa, doğruluk ve adalete, güzellik ve mutluluğa taşımaya bir vesile olacaktır. Yazar tarafından kitapların kapağında kullanılan mühür, Hz. Muhammed (sav)’in mühürüdür. Bu mühür, Kuran-ı Kerim'in Allah'ın son kitabı ve son sözü, Peygamberimiz (sav)'in de hatem-ül enbiya olmasını remzetmektedir. Yazar da tüm çalışmalarında, Kuran'ı ve Resulullah (sav)'in sevgi dolu barış ahlakını kendine rehber edinmiş olmasının sembolü olarak eserlerinde bu mührü kullanmıştır.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/257067/komunist-terorist-dinsiz-orgut-pkkhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/257067/komunist-terorist-dinsiz-orgut-pkkThu, 07 Sep 2017 19:21:05 +0300
Yaşamın ve Evrenin Kökeni - 1. Uluslararası Konferans 2016Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’den bilim adamlarının konuşmacı olarak katıldıkları, birçok ülkeden akademisyen, araştırmacı, öğrenci, işadamı ve gazetecinin izlediği, Hayatın ve Evrenin Kökeni konulu Uluslararası Konferans, Sayın Adnan Oktar’ın Fahri Başkanı olduğu Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı (TBAV) tarafından Conrad Istanbul Bosphorus Oteli Balo Salonu’nda 24 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/250552/yasamin-ve-evrenin-kokeni-http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/250552/yasamin-ve-evrenin-kokeni-Fri, 16 Jun 2017 15:25:50 +0300
Kehf Suresi’nden Günümüze İşaretlerPeygamberlerin Kuran'da aktarılan hayatları ve kavimlerine yaptıkları tebliğler iman edenler için birer örnektir. Bunun yanı sıra Kuran'da geleceğe dair işaretler ve üzerinde düşünülmesi gereken bazı sırlar da yer alır. Bu sırlardan bazıları ise Kehf Suresi'ndedir.

Kehf Suresi, Peygamberimiz (sav)'in ve pek çok İslam aliminin dikkat çektiği bir suredir. Bu surede aktarılan Kehf ve Rakim Ehli'nde, Hz. Musa ve ilim sahibi kişi ile ilgili olaylarda ve Hz. Zülkarneyn kıssasında pek çok sırlar ve ahir zamana işaretler bulunmaktadır. Peygamberimiz (sav) de, Kehf Suresi'nin ahir zamanla bağlantısı bulunduğunu bildirmiştir. Bir hadiste "... kim onun (Deccal'in) cehenneminin belasına uğrarsa Allah'tan yardım dilesin ve Kehf Suresi'nin ilk ayetlerini okusun ki ateş İbrahim'e olduğu gibi bu ateş de o kimseye soğuk ve selamet olsun." şeklinde bildirilmiştir.

Kehf Suresi'nde, ahir zamanda çıkacak olan Deccal'den ve onun yeryüzüne yaymak istediği dinsizlik akımlarından korunmak ve insanlığa bela getirecek olan bu fitneye karşı mücadele edebilmek için gerekli işaretler, ayrıca Müslümanların alması gereken dersler bulunmaktadır. Peygamberimiz (sav)'in ahir zamanda bu sureyi okumayı tavsiye etmesi, bu duruma açık bir işarettir.

Bu kitabın yazılmasındaki amaç ise, ayetlerinde günümüze dair önemli işaretler bulunan Kehf Suresi üzerinde düşünmek, derin bir tefekkürle bu sırlara ulaşmak için çaba sarf etmek ve Peygamberimiz (sav)'in tavsiyesini tutmaktır. Dikkatle okuyanlar göreceklerdir ki, bu surede kıyamete yakın bir dönem olan ahir zamana, ahir zamanda yaygınlık kazanacak olan inkarcı sistemlerin uygulamalarına ve Allah'ın bu batıl sistemleri, hakkı göndererek darmadağın etmesine yönelik çok önemli işaretler bulunmaktadır.

Söz ettiğimiz bu dönem Allah'ın izniyle çok yakındır. Bu nedenle tüm Müslümanların Kehf Suresi üzerinde dikkatle düşünmeleri, her bir ayeti diğer Kuran ayetleri doğrultusunda incelemeleri ve akılda tutmaları son derece önemlidir. 

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/247266/kehf-suresinden-gunumuze-isaretlerhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/247266/kehf-suresinden-gunumuze-isaretlerThu, 11 May 2017 23:21:09 +0300
İncil'de SevgiSevgi Allah’ın kainatı yaratmasının temel amacıdır. Allah çok seven ve çok sevilen, sevmeyi sevendir. Gerçek sevgi Allah’ın iman edenlere nimet olarak yarattığı özel bir duygudur. Allah’ı tüm ruhu ve canıyla seven, Allah’tan için için korkan, Allah’ın muhteşem sanatını görüp gereği gibi takdir eden, Allah’ı dost, veli ve vekil edinmiş olan müminler Allah’ın samimiyetlerine karşılık olarak nasip ettiği sevgiyi en coşkulu şekilde yaşayan insanlardır.

Bu kitapta İncil’de yer alan ve Kuran’la mutabık olan sevgi sözlerine yer verilmiştir. Gerçek sevginin nasıl olması gerektiğini anlatan bu İncil bölümleri tüm iman edenler için güzel bir rehberdir.

Allah Kuran’da Müslümanların Allah’ın indirdiği tüm kitaplara iman etmeleri gerektiğini bildirmiştir:

Ve onlar, sana indirilene, senden önce indirilenlere iman ederler ve ahirete de kesin bir bilgiyle inanırlar. (Bakara Suresi, 4)

İncil’in bazı bölümleri tahrif edilip bozulmuş, özünden uzaklaştırılmıştır. İncil’in hangi bölümlerinin hak hangi bölümlerinin tahrif edildiğini gösteren rehber ise   Allah’ın gönderdiği son kitap olan Kuran-ı Kerim’dir. Kuran, Tevrat ve İncil’in hak bölümlerini doğrulayıcı, yanlış bölümlerini ortadan kaldırıcıdır. Bu yönüyle Kuran, iman edenler için bir hakemdir.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/246548/incilde-sevgihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/246548/incilde-sevgiWed, 26 Apr 2017 21:09:30 +0300
Rumilik Tehlike mi?http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/238592/rumilik-tehlike-mihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/238592/rumilik-tehlike-miSat, 24 Dec 2016 13:30:42 +0200Münafığın Derin Karanlığıhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/226124/munafigin-derin-karanligihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/226124/munafigin-derin-karanligiFri, 29 Jul 2016 21:24:11 +0300Nasıl Bir Yemen?http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/224542/nasil-bir-yemenhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/224542/nasil-bir-yemenSat, 02 Jul 2016 00:58:40 +0300Rohingyalar Güzeldirhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/219465/rohingyalar-guzeldirhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/219465/rohingyalar-guzeldirMon, 11 Apr 2016 14:54:00 +0300Mültecilere Yardımhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/218829/multecilere-yardimhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/218829/multecilere-yardimTue, 29 Mar 2016 16:39:59 +0300Amerika'nın Göremediği PKKYaklaşık 40 yıldır, Türkiye'yi bölerek topraklarımız üzerinde komünist-anarşist bir devlet kurma azminde olan PKK, son dönemlerde bu hedefine, ülkemiz içinde oluşturduğu illegal devlet yapılanmaları (KCK) yoluyla ulaşmaya çalışmaktadır. Gelinen bu aşamada, Devletimizin her zamankinden daha güçlü, etkin ve gerçekçi tedbirler alması ve Kürt kardeşlerimize ciddi şekilde sahip çıkması gerekmektedir.

Ortadoğu'nun karışıklıklarla boğuştuğu şu günlerde, ABD'nin aleni bir şekilde Suriye'deki PKK yapılanmasını silahlandırıyor olması ise büyük bir sorundur. Derin Amerika, bir kısım Evanjeliklerin hatalı ahir zaman beklentileri sebebiyle Ortadoğu'da bir Büyük Kürdistan hayali kurmakta dolayısıyla da PKK ve uzantılarını desteklemekte hiçbir sakınca görmemektedir. ABD, PKK belasını doğru analiz edememekte, bu komünist-anarşist yapılanmanın kendisi için de büyük bir tehlike olduğunu anlayamamaktadır.

Bu kitap, PKK'nın ülkemiz üzerinde sinsi planlarını nasıl uygulamaya koyduğunu, kaleyi içten fethetmek için hangi yöntemleri kullandığını ve buna karşı devletimizin ne gibi tedbirler alması gerektiğini açıklamakta, çözüm yolları sunmakta; aynı zamanda PKK'ya destek veren ABD'nin düştüğü büyük hatayı tarif etmektedir. 

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/206407/amerikanin-goremedigi-pkkhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/206407/amerikanin-goremedigi-pkkMon, 20 Jul 2015 15:55:01 +0300
Karanlık Tehlike: BağnazlıkElinizdeki bu kitap, İslam adına belki de şimdiye kadar hiç duymadıklarınızı anlatan ve dünyayı kasıp kavuran radikal terörün gerçek nedenini açıklayan oldukça önemli bir kitaptır.

Bu kitapta, bir teröristin İslam adını kullanarak neden adam öldürdüğünün, neden İslam adına kadınların dış dünyadan yok edilmeye çalışıldığının, neden İslam adına neredeyse her topluluğa “düşman” olunması gerektiğinin zehirli ve tehlikeli fikri zemini anlatılmaktadır. Ve önemli bir gerçek ifşa edilmektedir: Bu zehirli fikri zemin İslam’a ait değildir. İslam; hurafelerde, bir kısım mevzu hadislerde, alimlerin icmalarında değil; Kuran’ın kendisindedir. Kuran’da Müslümanlara tarif edilen din ise, sevgi, demokrasi, kalite, neşe ve barışı istemektedir.

Dünyada çok az insanın bildiği bu gerçek, elinizdeki kitapta açıklanmakta, bağnazların sahte dini ve korkunç dünyaları kendi sahte kaynaklarından tarif edilmekte, gerçek İslam dini ise Kuran’dan net delillerle anlatılmaktadır. Dünyada radikal teröre; İslam adına demokrasi karşıtlığı, kalitesizlik ve öfkeye karşı çözüm arayanlar için mükemmel bir başvuru kaynağıdır. Dünyaya zarar veren hurafeye dayalı bir din anlayışına karşı tek çözüm hurafeyi gerçeklerle ortadan kaldırmaktır. Çözüm, elinizdeki bu kitaptadır. 

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/192267/karanlik-tehlike-bagnazlikhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/192267/karanlik-tehlike-bagnazlikSun, 12 Oct 2014 23:41:58 +0300
Hristiyanlar Hz. İsa'yı DinlesinlerBu kitabın amacı, Hristiyan kardeşlerimizi yermek, İncil’i geçersiz kılmak veya Hristiyanlık dinini ortadan kaldırmak asla değildir. Kuran, İncil ve Tevrat’ı ortadan kaldırmak için değil, onları doğrulayıcı olarak gönderilmiştir. Bu kitapta Hristiyanlık adına yanlış bilinenler İncil ve Kuran ayetleri ışığında tarif edilmekte ve Hristiyanlarla ittifak çağrısı yapılmaktadır. Şu unutulmamalıdır ki, Kuran’da Hristiyanlar ve Museviler “Kitap Ehli” olarak özel bir statüye sahiptirler ve dinsizliğe karşı Müslümanların müttefikidirler. Hz. İsa (as)’ın gelişinin müjdelendiği içinde bulunduğumuz dönemde, üç İbrahimi dinin ittifakı gerekli ve şarttır. İnananların birliği ile Allah bütün dünyayı huzur ve güvenlikle dolduracak, dünya adalet ve mutluluk mekanı haline gelecektir.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/161372/hristiyanlar-hz-isayi-dinlesinlerhttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/161372/hristiyanlar-hz-isayi-dinlesinlerSun, 14 Apr 2013 15:13:28 +0300
Ahir Zamanın 656 AlametiPeygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)'in hadis-i şeriflerinde ahir zaman ve bu kutlu dönemde yeryüzüne ikinci kez gelecek olan Hz. İsa (as) ile Hz. Mehdi (as) hakkında çok detaylı bilgiler bulunmaktadır. Hadislerde Hz. Mehdi (as)'ın zuhurundan önce dünyanın durumu, Hz. Mehdi (as)'ın zuhur yeri ve alametleri, fiziksel özellikleri, üstün ahlakı, talebeleri ve faaliyetleri, Hz. İsa (as) ile birlikte neler yapacakları, ahir zamanın diğer önemli şahısları ve daha bunun gibi çok sayıda ayrıntı bildirilmektedir. 

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/146418/ahir-zamanin-656-alametihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/146418/ahir-zamanin-656-alametiWed, 08 Aug 2012 19:55:04 +0300
Deniz Altındaki Muhteşem DünyaDerin sular, derin karanlıkların hüküm sürdüğü ortamlardır. Oraya ulaşan tek bir zerre güneş ışığı parçası bile yoktur. Buna rağmen bu sularda muhteşem bir canlılık vardır. Kimi canlılar fiber teknoloji kullanarak kimileri ise kendi ışıklarını kendileri üreterek yaşamlarını sürdürürler.

Deniz altında derinlik arttıkça basınç da artar ve birçok canlı için yaşam imkansız hale gelir ancak balinalar, foklar ve penguenler gibi bu basınçtan etkilenmeden yaşayan çok sayıda canlı vardır.

-20 derece civarında donan deniz suyu, insanlar için son derece tehlikelidir. Kutup soğuğunda yaşayabilmek için insanın sayısız tedbir alması gerekir. Kimi zaman bu tedbirler bile koruyucu değildir. Fakat buna rağmen, dondurucu soğukluktaki sular pek çok canlının evidir.

Akıl ve şuur sahibi bir insan dahi, fizik, kimya, biyoloji, tıp gibi pek çok bilim dalının kapsamlı ilmiyle, yüksek teknoloji imkanlarını kullanmasına rağmen derin denizlerde araştırma yapmayı bile güçlükle başarmaktadır. Bu durumda akıl ve şuurdan yoksun hayvanların bu zorlu koşullarda yaşamaları elbette ki üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Canlıların kendileri için tedbir almaları, vücutlarında yüksek basınca veya soğuğa dayanıklı sistemler oluşturmaları mümkün değildir. İnsanların derin denizlerde karşı karşıya oldukları tehlikeler düşünüldüğünde canlılardaki yapıların muhteşemliği açıkça ortaya çıkmaktadır.

İşte bu kitapta bazı örneklerini göreceğiniz derin denizlerdeki canlılık Rabbimiz'in her yeri sarıp kuşatan ilmini, benzersiz sanatını ve sınırsız hakimiyetini en güzel şekilde sergilemektedir.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/145299/deniz-altindaki-muhtesem-dunyahttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/145299/deniz-altindaki-muhtesem-dunyaMon, 23 Jul 2012 19:46:26 +0300
Yaratılış Atlası-Cilt 4http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/116028/yaratilis-atlasi-cilt-4http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/116028/yaratilis-atlasi-cilt-4Tue, 19 Jun 2012 07:30:08 +0300Kuran, Tevrat, Zebur ve İncil'de Hz. Mehdi (as) Yüce Rabbimiz'in vaadi gereği, iman edip salih amellerde bulunanlar bu dünya yurduna mirasçı olacaklardır.Sevgi, barış, huzur ve güvenliğin kaynağı olan İslam ahlakı yeryüzüne hakim olacak ve batıl tüm inanç ve felsefeler ortadan kalkacaktır.Bu şanlı ve kutlu hakimiyete Yüce Rabbimiz, Hz. İsa (as) ve Hz. Mehdi (as)'ı vesile kılacaktır.

Şu an, Peygamberimiz (sav)'den rivayet edilmişolan yüzlerce mütevatir hadisin Hicri 1400 yılı (1979) itibariyle birer birer gerçekleşmişolmasından, ahir zamanda yaşamakta olduğumuz ve Hz. Mehdi (as)'ın zuhur ettiği anlaşılmaktadır. Tüm dünyanın huzur, refah, barış, dostluk, emniyet, hürriyet ve mutluluk içinde yaşayacağı Mehdiyetin Altın Çağdönemi yaklaşmaktadır.

Kuran'da İslam ahlakının dünya hakimiyetine işaret eden ayetlerle bildirilen Mehdiyet dönemi, diğer kutsal kitaplarda da haber verilmişbir gerçektir. Tevrat, Zebur ve İncil'i incelediğimizde, ahir zamana ve Mehdiyet dönemine işaret eden, Kuran ayetleri ve hadislerle mutabık bölümlerin oldukça detaylı şekilde yer aldığı görülmektedir.

Bu kitapçıkta, Hz. Mehdi (as)'ın zuhuruna işaret eden Kuran'dan ayetler ve diğer kutsal kitaplardan çeşitli bölümlere yer verilmiştir. Kuran, Tevrat, Zebur ve İncil ile müjdelenen bu dönem, samimi iman edenler için çok büyük bir müjdedir.Yüce Allah, Hz. İsa (as) ve Hz. Mehdi (as)'ı vesile ederek, Hak dini egemen kılacak ve üstün Gücünü, yüce Kudretini tüm dünyaya gösterecektir.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/42135/kuran-tevrat-zebur-ve-incildehttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/42135/kuran-tevrat-zebur-ve-incildeTue, 24 May 2011 01:18:17 +0300
Darwinist Propaganda YöntemleriBilim evrimi tam anlamıyla reddedip, ellerinde de tek bir tane bile bilimseldelilolmayınca, Darwinistler hipnoz metodunu kullanmaya karar verdiler. Bir kısım basını, profesörleri, eğitmenleri, devlet kurumlarında kıdemli bazı kişileri devreye sokarak Darwinist propaganda yöntemleri geliştirdiler. Evrimi gerçek ve bilimselmiş gibi gösteren yalan haberleri hiç çekinmeden tüm dünyaya yaydılar. Hakaretle, zorbalıkla, dayatma ve tehditle evrime karşı itirazları ortadan kaldırdılar. Bilimin tüm dalları evrimi reddetmiş olmasına rağmen,  pervasızca bilimi evrim adına kullandılar. Tarihin en büyük kitle aldatmacası olan evrimi, 150 yıl boyunca uydurma haberler ve hipnoz yoluylai nsanların büyük bir kısmına inandırdılar.

Ama artık bu aldatmaca devri sona erdi! Elinizdeki bu kitap ile, bilimsel anlamda dehşetli bir yenilgiye uğrayan Darwinistlerin özellikle basın yoluyla yaptıkları sahte propagandaları deşifre edilmektedir. Darwinistler uydurma gazete haberleriyle, sahte yayınlarla, aldatıcı çizimlerle artık insanları kandıramayacak, bu büyük sahtekarlığı insanlara zorla dayatamayacaklardır. Önümüzdeki nesil, insanların bu dev aldatmacaya nasıl inanmış olduğunu hayretle anacak ve insanların nasıl büyülendiklerini şaşkınlıkla izleyecektir.

Allah'ın izniyle 21.yüzyıl, insanların artık bu büyük sahtekarlıktan tam anlamıyla kurtuldukları; Allah sevgisinin, neşenin, dostluğun ve güzel ahlakın doyasıya yaşandığı bir yüzyıl olacaktır.

]]>
http://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/42134/darwinist-propaganda-yontemlerihttp://az.harunyahya.org/tr/Kitaplar/42134/darwinist-propaganda-yontemleriTue, 24 May 2011 00:52:05 +0300